سیستم اولویت دهی اتوبوس
 

     شمارشگرهای معکوس ترافیکی
 

       سنسورهای تصویری ترافیک
 

       کنترلرهای فرماندهی تقاطع
 
      سامانه پیشرفته کنترل مرکزی
 

سنسور هاي تصويري ترافيك

Traffic Video Sensors 
  ابزاری جدید برای تشخیص حجم ترافیک در تقاطعها
 جایگزین مناسبی برای لوپهای القایی
    
با گسترش شبکه های درون شهری و بزرگراهها و عدم امکان بستن مسیر برای احداث لوپهای القایی  و نیز هزینه های نگهداری بالا ی لوپها،چند  سالی است که سنسور های تصویری مبتنی بر تکنولوژی جدید به بازار عرضه شده اند .

در سالهای اولیه این سنسورها دارای قیمت بسیار بالا بوده و بعلاوه در شرائط جوی نامناسب و نیز در شب دچار خطا در تشخیص خودرو می شد ، اما در چند سال اخیر از طرفی قیمت عرضه سنسورهای تصویری تا حد قابل توجهی پایین آمده و از طرف دیگر تاثیر شرایط جوی نیز در آنها مرتفع گردیده است . این عوامل باعث شده که سنسورهای تصویری بتدریج جایگزین لوپهای القایی بشوند
.
 
در هر یک از مسیرهای منتهی به تقاطع ، یک دوربین نصب میشود که می توان بر روی تصویر دریافتی از آن،8 ناحیه آشکارسازی(Detection Zone) به شکل کاملا مشابه با لوپ تعریف نمود که دوبدو با یکدیگر ترکیب شده و 4 فرمان خروجی را برای کنترلر تقاطع ارسال می نمایند (جمعا 16 خروجی برای تقاطع).

هر یک از این نواحی آشکارسازی جایگزین یک سنسورالقایی (حلقه ) می شود و حضور وسیله نقلیه را آشکار نموده و بصورت پالس در اختیار کنترلر تقاطع قرار می دهد . تنظیم ابعاد و موقعیت زونهای آشکارساز بر روی تصویر به سادگی توسط برنامه نرم افزاری که وظیفه پروگرام کردن سنسور را بر عهده دارد صورت ميگيرد.